úterý 2. září 2014

Dortík pro Kačenku


To takhle jednou ráno jdete ospalí a mrzutí do práce, protože odporně prší a vy se kalužemi brouzdáte s deštníkem, který už má svá nejlepší léta dávno za sebou. Slibujete si (rozhodně ne poprvé), že tentokrát si už opravdu obstaráte nový, protože na ten zlomený plandající drát se už vážně nedá dívat. No a pak otrávení a promočení dorazíte do kanceláře. Na stole zcela nečekaně stojí dárková taška a v ní objevíte nádherný deštník ve vaší oblíbené barvě. V tu chvíli vám to přijde jako úplně nejdokonalejší dar na světě. Tak a takovou prozíravou kamarádku já mám, heč :)


Jelikož má radost je neutuchající, musím ji nějak zhmotnit. A nejlíp mi to jde děkovným dortem.


Dortík váží 1 kg, rozměrově průměr 16 cm, výška 5 cm (zjistila jsem, že je těžké představit si velikost dortu jen podle váhy). Uvnitř obláčkově nadýchaný piškot a svěží krém s domácím lemon curd. Dort je potažený pravým mandlovým marcipánem. Doufám, že taky předá trochu radosti.


Až potkáte člověka, který s nadšením přeskakuje kaluže a nad hlavou nepřetržitě točí parádním deštníkem, bezvadně ladícím s kabátkem, tak to budu zcela jistě já :) Hurá, jde se ven, protože "prší krásně" :)


Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...